Esileht / Reklaamkile
Reklaamkile
Kile on reklaami ja kaubandusliku varustuse valmistamisel ilmselt üks levinumaid ja odavamaid materjale. Selle rakendamine pakub mitmeid olulisi eeliseid. Kilematerjalid on odavad, üsna vastupidavad ja neid saab kasutada peaaegu kõikidel tasastel pindadel.
Üks filmi peamisi eeliseid on see, et sellele saab printida peaaegu igal viisil. Trükkimise spetsiifika on ette määratud kliendi poolt vajaminevate materjalide mahuga.

FILMIREKLAAMI KOHTA
Laialdane rakendus
Kilematerjale kasutatakse paljudes erinevates niššides. See on välireklaam, mis on mõeldud masti bännerite ja siltide tootmiseks, samuti rullfassaadide ja vaateakende valmistamiseks ning sõidukite liimimiseks erinevate reklaammaterjalidega. Interjööris kasutatakse kilega ruumi, mööblit, näitusestende.
Kile on laialdaselt kasutusel ka erinevate šabloonide puhul, kui näiteks on vaja kaunistada seina või muud pinda erilisel viisil. Kilematerjal kleebitakse valitud kohale, selle peale kantakse värv, seejärel eemaldatakse kile ja sellele lõigatud kujutis jääb alles.
Filmi kasutatakse ka infosiltide jaoks. Näiteks mõnda aega tagasi oli väga populaarne kujundada restoranides menüüsid kileaplikatsioonimeetodil valmistatud numbritest. Väikeste kohvikute puhul on selline menüü kujundamise meetod endiselt tavaline.
Tootmistehnoloogia
Vastavalt tootmistehnoloogiale valatakse ja kalandreeritakse kiled.
Valukile valatakse ekstruuderist tervikuna. See maksab rohkem, sest sellel on paremad omadused kui kalandreeritud. Seda tüüpi kile täidab liimimisel kõik pinnal olevad kõverused ja tühimikud. See tagab, et see kestab kauem. Sellist kile kasutatakse sageli näiteks mootorsõidukite reklaamimiseks.
Kalandreeritud kile saadakse plaatvaltsimise meetodil. Sellel ei ole samasuguseid omadusi nagu valatud, kuid seda kasutatakse laialdaselt selle madala hinna tõttu.
Lamineerimine
Sõltuvalt kile tüübist tuleb valida ka lamineerimismeetod. Kalandreeritud ja valatud kile lamineeritakse erinevalt.
Näiteks, kui kilematerjal on kleebitud autole, käitub valukile kõrge temperatuuri juures ühtmoodi ja kalandreeritud lamineerimine teistmoodi. Sellega tuleb arvestada, sest selle tõttu võivad lamineerimine ja kile hakata lahti lüüa ning reklaamtoodete välimus jätab soovida.
Filmi tüpoloogia
Perforeeritud kile kasutatakse klaaspindade liimimiseks. Näiteks kui nad paigutavad bussidele reklaammaterjale. Selle filmiga saavutatakse järgmine efekt: seestpoolt on selgelt näha, mis toimub klaasi taga, ja väljastpoolt näevad inimesed reklaampilti.
Läbipaistev kile on valgust hajutava omadusega ja seda kasutatakse valguskastide valmistamiseks. See tuleb valida väga hoolikalt, sest sõltuvalt kasutatud trükimeetoditest võib olla erinev heledus.
Peegeldavat kile kasutatakse sageli liiklusmärkidel. Selle omadused võimaldavad teavet tuvastada kõikides ilmastikutingimustes.
Fosforkile helendab pimedas. See salvestab päeval valgust ja hõõgub öösel. Seda tüüpi kilematerjali kasutatakse hoonete evakuatsiooniringide valmistamiseks. Suitsupõlengu ajal on skeemid selgelt nähtavad ja tulekahju ajal ruumi lõksu jäänud inimestel on lihtne leida väljapääsu.
Saadaval on ka erinevate eriefektidega filmimaterjalid. Need kujutised muutuvad sõltuvalt visuaalsest asendist. Me räägime dekoratiivsetest kiledest, millel on omaette nišš.